LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. ADAMA MICKIEWICZA W OPOLU LUBELSKIM


SPOTKANIE WE FRANCJI

Dzień 12 czerwca 2012 r. to początek ostatniej wizyty w ramach projektu COMENIUS, w którym uczestniczy nasza szkoła. Wizyta odbywa się w niewielkiej, malowniczej miejscowości Bressuire w zachodniej Francji. W spotkaniu uczestniczą nauczyciele języka angielskiego: p. Monika Ptasińska-Romanowska i Małgorzata Kobiałka oraz uczniowie Agata Włodarczyk i Bartosz Cięszczyk.
Ostatnia wizyta to czas podsumowań i wspomnień a okazją ku temu był Festiwal Filmów Krótkometrażowych dotyczących dwóch lat wspólnej pracy. Jednym z pierwszych punktów spotkania był właśnie oficjalny pokaz filmów, przygotowanych przez 15 szkół biorących udział w projekcie. Oprócz nich zobaczyliśmy także pokaz współczesnego tańca francuskiego, tradycyjnego tańca greckiego i posłuchaliśmy francuskich i węgierskich piosenek. Kolejny dzień to wizyta w historycznym parku tematycznym Grand Parc Puy du Fou- zobaczyliśmy tutaj m.in. wioskę Wikingów, pokaz średniowiecznej sztuki magicznej, przedstawienie teatralne z elementami baletu i tańca flamenco „Trzej Muszkieterowie” oraz wzięliśmy udział w starożytnych igrzyskach olimpijskich odbywających się w replice Koloseum.
Każdy dzień spotkania to również okazja do degustacji różnorodnych dań kuchni francuskiej, w tym serów, wędlin, słynnej foie gras, bagietek i croissantów. Przed nami jeszcze wizyta w nadmorskiej miejscowości La Rochelle, udział w lekcjach, wspólne graffiti oraz spływ kajakowy.

Copyright © 2008 Kopiowanie wszelkich treści bez zgody autora zabronione
LO