LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. ADAMA MICKIEWICZA W OPOLU LUBELSKIM


Wizyta w Anglii


19 marca 2012 roku rozpoczęło się przedostatnie spotkanie nauczycieli i młodzieży realizujących projekt Traditions around Europe without borders. Szkoła goszcząca to LSA Technology&Performing Arts College w Lytham St. Annes, a naszą szkołę reprezentowali: M. Ptasińska-Romanowska, M. Batyra i M. Barczyk.
Podczas pełnego atrakcji tygodnia zwiedziliśmy: wieżę w Blackpool (inspirowaną wieżą Eiffla) czy Houghton Tower (wspaniałą rezydencję władców angielskich). W Liverpoolu zobaczyliśmy Albert Docks a także poznaliśmy miejsca związane z zespołem the Beatles. Próbowaliśmy typowej kuchni angielskiej: fish&chips, sosu custard czy puddingu. Zobaczyliśmy typowy taniec z hrabstwa Lancashire – tzn. clog dance (taniec w drewniakach) i wzięliśmy udział w przedstawieniu „stomp” – polegającym na tworzeniu dźwięku za pomocą np. łyżek, talerzy czy nóg.
Spotkanie w Anglii to niezwykła okazja do poznania kultury brytyjskiej jak też doskonalenia umiejętności językowych. Na pewno na długo pozostanie ono w pamięci uczestników.

Copyright © 2008 Kopiowanie wszelkich treści bez zgody autora zabronione
LO