LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. ADAMA MICKIEWICZA W OPOLU LUBELSKIM


29 pielgrzymka lubelskich maturzystów na Jasną Górę

Mottem przewodnim tegorocznej, 29 już pielgrzymki lubelskich maturzystów do Matki Boskiej Częstochowskiej, stały się słowa „Wiem, komu uwierzyłem” związane z kończącym się Rokiem Wiary.

Do tych słów nawiązał w homilii ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski, głosząc ją w Bazylice Jasnogórskiej na uroczystej mszy świętej sprawowanej w intencji tegorocznych maturzystów z archidiecezji lubelskiej. Słuchaliśmy tych słów na żywo, biorąc udział w pielgrzymce organizowanej przez naszą siostrę Mariannę Łomżę. Ksiądz biskup wzywał nas, współcześnie żyjących do obrony wartości chrześcijańskich, do odwagi w głoszeniu Chrystusa i walki o symbole chrześcijańskie i ufności, takiej, jaką okazywała Matka Boża, słysząc słowa zwiastowania i nie do końca rozumiejąc je. Dzięki wierze i ufności wypełniła wielką misję.

Maturzyści z naszej szkoły wyruszyli na pielgrzymkowy szlak rankiem 28 września w sobotę. Powierzyli swoje najważniejsze sprawy Matce Bożej , prosząc nie tylko o szczęśliwe zdanie egzaminu maturalnego, ale i o zdrowie, szczęście w dorosłym życiu, łaski dla rodziny i kolegów.

Modlitwa Różańcowa i Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich były zwieńczeniem naszej pielgrzymki, oprawę liturgii słowa , rozmyślania Części Chwalebnej Różańca i stacji Drogi Krzyżowej przygotowała młodzież ze szkół w Lublinie i Puławach. Pełni wrażeń i modlitewnego skupienia szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów na godzinę przed świtem 26 września w niedzielę. Towarzyszyły nam w tej modlitwie nasze wychowawczynie i nauczycielki: p. Renata Jackowska, p. Barbara Cyrkler, p. Izabela Sadura, p. Danuta Piłat i p. Michał Wojewoda. Ku Częstochowie prowadziła nas siostra Marianna.

30 września 2013