LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. ADAMA MICKIEWICZA W OPOLU LUBELSKIM


„Niech żyje bal!” – Studniówka 2013

„Młodości, tobie nektar żywota

zobacz zdjęcia ze studniówki

Natenczas słodki, gdy z innymi dzielę

Serca niebieskie poi wesele

Kiedy je nić połączy złota

Razem młodzi przyjaciele!”

Adam Mickiewicz „Oda do młodości” (fragm.)

26 stycznia 2013 roku maturzyści z naszej szkoły bawili się na swoim Balu Studniówkowym, który odbył się w restauracji „Pod Jarzębinami” w Poniatowej. Był to 57 Bal Maturalny uczniów opolskiego liceum. Za organizację imprezy odpowiadali rodzice uczniów oraz wychowawczynie klas: p. prof. Lidia Goliszek, p. prof. Renata Jackowska oraz p. prof. Małgorzata Woś. Studniówka rozpoczęła się punktualnie o godz. 18.00. Część oficjalną balu prowadzili uczniowie: z klasy IIIa – Gabriela Kucharczyk i Piotr Śliwa, z klasy IIIb Weronika Kocon i Michał Tracz oraz z klasy IIIc Magdalena Barczyk i Krzysztof Górka.

Na wstępie powitani zostali zaproszeni goście: Starosta Powiatu Opolskiego p. Zenon Rodzik, Burmistrz Opola Lub. p. Piotr Szczucki, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu Lub. p. Anita Wrona, Dyrektor Zespołu Szkół w Kluczkowicach p. Anna Madej, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lub. p. Janusz Mikita, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lub. p. Jerzy Kramek, a także Dyrekcja naszego liceum, wychowawcy klas, nauczyciele, koleżanki i koledzy maturzystów oraz rodzice uczniów. Następnie krótkie przemowy okolicznościowe wygłosili Pani Dyrektor Ilona Majak-Gierczak, która oficjalnie otworzyła studniówkę oraz Pan Starosta Zenon Rodzik. Kolejnym (a zarazem chyba najważniejszym) punktem balu był uroczysty polonez, którego zatańczyli maturzyści ze wszystkich klas trzecich. Przepiękna muzyka autorstwa Wojciecha Kilara wytworzyła wyjątkowo podniosłą atmosferę, którą uczestnicy balu zapamiętają na bardzo długo. Chwilę później na sali wybrzmiał „Walc Barbary” z filmu „Noce i dnie”.

Około godziny 21 rozpoczęła się część artystyczna, którą poprowadzili Aleksandra Sekut i Mateusz Turski z klasy IIIb. Podczas występów maturzyści zaprezentowali swoje talenty wokalne, muzyczne, taneczne i aktorskie. Koncert mocnym uderzeniem rozpoczął uczeń IIIb Michał Tracz z kolegami z zespołu Snake’s Rib. Panowie wykonali utwór „Enter Sandman” z repertuaru grupy Metallica. Następnie na scenie pojawiła się grupa satyryczna z klasy IIIa, która przedstawiła skecz z udziałem gwiazd największego formatu – Romea i Julii. Chwilę później w podróż do Hiszpanii zabrał wszystkich Maciej Łukasiewicz z IIIb, który zaśpiewał utwór „Barcelona” grupy Pectus. Do Seulu natomiast zaprosiła widzów klasa IIIc, która zaprezentowała się w misz-maszu tanecznym. Motywem przewodnim show była choreografia „Gangnam style”. Klimat taneczny na sali podtrzymali panowie z klasy IIIa, którzy swoim tańcem do muzyki grupy LMFAO przekonali wszystkich, że są „Sexy and they know it”. Jako ostatnia zaprezentowała się Jagoda Pernak w utworze zespołu Farben Lehre. Uczennica klasy IIIb wykonała piosenkę, której tytuł w najbliższym czasie trzecioklasiści odmienią przez wszystkie przypadki – „Matura”.

Bal Studniówkowy był dla wszystkich trzecioklasistów wyjątkowym przeżyciem. Wspólna zabawa do białego rana pozwoliła nam zapomnieć na chwilę o tym, co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Niezwykłość wieczoru sprawiła, że czuliśmy się wzruszeni i przejęci. Ten wyjątkowy bal każdy z nas zapamięta do końca życia, ponieważ będzie się on kojarzył z beztroską i szaleństwem.

„I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem,

A com widział i słyszał, w księgi umieściłem.”

Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz” (fragm.)

Za te wspaniałe przeżycia pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w zoorganizowaniu tej wyjątkowej imprezy. Wyrazy podziękowania składamy dyrekcji szkoły, wychowawczyniom klas, wszystkim nauczycielom, a przede wszystkim naszym rodzicom.

Magdalena Barczyk

1 lutego 2013