LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. ADAMA MICKIEWICZA W OPOLU LUBELSKIM


W kraju Szekspira

Kopenhaga była naszym pierwszym przystankiem w drodze do Anglii. Mimo wczesnej wiosny przywitała nas zimową aurą. Mimo niskiej temperatury atmosfera była gorąca. Stare Miasto zrobiło na nas wrażenie- zwłaszcza malownicze uliczki, którymi kiedyś zwykł przechadzać się

zobacz zdjęcia z wyjazdu

Hans Chrystian Andersen.

Lytham St. Annes to miejscowość, w której znajduje się szkoła goszcząca LSA Technology and Perfoming Arts College i właśnie tutaj w poniedziałkowy poranek uczestniczyliśmy w ceremonii powitania nauczycieli i uczniów z czterech krajów: Niemiec, Szwecji, Węgier i Polski – uczestników drugiego spotkania w projekcie „The European classroom – discovering our countries together”. Podczas pracowitego tygodnia: przygotowaliśmy stoisko promujące naszą szkołę, region i kraj, zwiedziliśmy Blackpool i słynne lochy, the Lake District – ze wspaniałymi górami, lasami i jeziorami i Liverpool – Maritime Museum i Muzeum Beatlesów.

Te kilka dni to także okazja do poznania kultury angielskiej i typowej brytyjskiej kuchni – fish&chips, black pudding czy hash browns.

Przed nami jeszcze wizyta w Houghton Tower i …pożegnanie….Kolejne spotkanie odbędzie się w Sztokholmie w październiku.

15 marca 2013