LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. ADAMA MICKIEWICZA W OPOLU LUBELSKIM


Wielkanocne zbiórki dla potrzebujących

Wielkanoc to najstarsze święta, na które wielu z nas czeka z niecierpliwością. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, a przede wszystkim okres spotkań rodzinnych, przy suto zastawionych stołach. Niestety nie dla wszystkich.

Polski Czerwony Krzyż każdego roku organizuje wielkanocną akcję pomocy, dzięki której tysiące rodzin potrzebujących wsparcia będzie mogło godnie spędzić Wielkanoc.

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym wolontariusze i pracownicy Polskiego Czerwonego Krzyża organizują zbiórki, kwesty uliczne, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia.

23 marca odbyła się wielkanocna zbiórka pieniędzy w TESCO. Zebrane podczas zbiórki środki przeznaczone będą na kompleksową pomoc podopiecznym programu „Godne Dzieciństwo”. Z zebranych pieniędzy zostaną sfinansowane m. in. paczki na Święta Wielkanocne, obiady w szkołach oraz wakacyjny wypoczynek dla dzieci . Dziękujemy za udział w tej akcji naszym uczennicom: Kindze Kotowskiej, Ewelinie Pyć, Justynie Grzesik ( z kl. II ab) oraz Milenie Bidzińskiej ( z Kl. II c).

Anna Resztak oraz Anna Cięszczyk- opiekunki szkolnego koła PCK.

30 marca 2013