LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. ADAMA MICKIEWICZA W OPOLU LUBELSKIM


ENTER YOUR FUTURE

Od poniedziałku 08.04 do piątku 12.04 będziemy gościć w naszej szkole praktykantki, Suzanne z Australii i Nino z Gruzji, w ramach projektu AIESEC, tym razem pod hasłem ENTER YOUR FUTURE.

Enter Your Future to narodowy projekt edukacyjny AIESEC Polska organizowany

zobacz zdjęcia z spotkania

od 2008 roku. Jest skierowany do szkół ponadgimnazjalnych na terenie województwa lubelskiego. Do tej pory nasza szkoła brała udział w każdej edycji.

W ramach projektu prowadzone się warsztaty edukacyjne z zakresu różnorodnych tematów związanych np. z: kulturą, historią, geografią, przedsiębiorczością, wiedzą o społeczeństwie.Są one prowadzone w języku angielskim przez wykwalifikowanych trenerów z całego świata i zapewniają atrakcyjne rozszerzenie cyklu edukacyjnego, o czym świadczy patronat honorowy jakim Ministerstwo Edukacji Narodowej objęło projekt.

AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, działająca w ponad 100 krajach na świecie. Głównym założeniem tej organizacji jest szerzenie międzykulturowości i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany. AIESEC umożliwia młodym ludziom rozwijanie wrażliwości kulturowej, przedsiębiorczości i odpowiedzialności społecznej. Dzięki aktywnej działalności członków, organizacja umożliwia studentom wyjazdy na praktyki lub wolontariat i odbycie ich w różnych częściach świata. AIESEC poprzez swoje działania trafia do licznego grona odbiorców m.in. dzieci, młodzieży, studentów oraz organizacji i firm.

8 kwietnia 2013