LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. ADAMA MICKIEWICZA W OPOLU LUBELSKIM


Wyniki matur w LO im. A Mickiewicza w Opolu Lubelskim.

W związku z pojawiającymi się w środowisku plotkami i krzywdzącymi nas ocenami dotyczącymi zdawalności na egzaminie maturalnym w roku szkolnym 2012/2013 i emocjami związanymi z zamiarem włączenia naszej szkoły do ZSZ w Opolu Lubelskim informujemy o wynikach egzaminu.

Dane te są dostępne na stronie oke.krakow.pl i można porównać je z innymi szkołami w powiecie , województwie i kraju. Dotyczą one liceów ogólnokształcących dla młodzieży.

przedmiot wynik w naszej szkole wynik w powiecie dla LO wynik w województwie
j. polski pisemny p. podstawowy 51,8% 47,7% 55%
j. angielski pisemny p. podstawowy 65,5% 59,9% 66%
Matematyka 59,7% 56,4% 54%
Zdawalność 88% 80% 89%

Obawy niektórych osób dotyczące zdawalności z matematyki nie potwierdzają się w danych statystycznych. Oceny egzaminu z matematyki są znacznie wyższe niż w województwie lubelskim. Zdawalność naszych tegorocznych absolwentów jest bardzo zbliżona do średniej wojewódzkiej.

Mamy nadzieję, że z po zapoznaniu się z tymi danymi sięgną Państwo do innych danych ogólnie dostępnych i porównają wyniki z innych przedmiotów zdawanych na maturze. Te, przywołane w tabeli, dotyczą przedmiotów obowiązkowych i mają decydujący wpływ na to, czy uczniowie zdali egzamin maturalny, czy nie.
Wyniki matury w województwie lubelskim

12 lipca 2013